Jak znaleźć klub piłkarski

Sposoby na dostanie się do klubu piłkarskiego bez agenta piłkarskiego

➤ Cud : Ktoś cię wypatrzy podczas niedzielnego grania.

➤ Zdajesz się na siebie podczas poszukiwań klubu.

Rola klubu piłkarskiego

W piłce nożnej jeżeli chcesz zajść daleko musisz grać w klubie. Bez treningu klubowego który polega na doskonaleniu taktyki i techniki nie będziesz miał podstaw do gry na wysokim poziomie. Jeżeli do tej pory myślałeś że dostaniesz się do Ekstraklasy bez grania w jakimkolwiek klubie, to się myliłeś.

Nie możesz w nieskończoność polegać na samym sobie, piłka nożna to sport drużynowy. Nie da się osiągnąć sukcesu poprzez indywidualny trening. Kiedy twój poziom będzie się zwiększać, będziesz wymagać lepszych zawodników.

Dodatkowo, masz większe szanse że ktoś Cię wypatrzy podczas meczu Centralnej Ligi Juniorów niż podczas niedzielnego grania wraz z kolegami z liceum lub pracy.

Testy piłkarskie

Na przykład we Francji, każdy z zawodowych klubów organizuje otwarte testy piłkarskie w celu odkrywania nowych talentów. Poza oczywiście całą strukturą skautingu.

Nie myl testów klubowych z płatnymi testami piłkarskimi które możesz znaleźć na internecie. Jeżeli szukasz klubu nie celuj zbyt nisko. Interesują nas kluby od 2 ligi wzwyż.

Kontrakt piłkarski

Jak więc skontaktować się z klubem i umówić na trening ?

➤ Wejdź na stronę klubu który znajduje się w twoim regionie i poszukaj danych kontaktowych do trenera drużyny twojej kategorii wiekowej. Zapisz jego numer telefonu.

Zadzwoń do trenera, przedstaw się, bądź miły i profesjonalny i powiedz w jakim celu do niego dzwonisz. Postaraj się umówić na trening próbny jak najszybciej to możliwe.

Każdy klub potrzebuje nowych zawodników, trener nie odmówi możliwości pozyskania nowego talentu.

Co jeżeli chcesz dostać się do klubu z Ekstraklasy lub 1 ligi, a nie możesz się skontaktować z trenerem?

➤ Jeżeli jesteś młody możesz postarać się dostać do SMS-a danego klubu. Dzięki tej szkole będziesz mógł zamieszkać w internacie i dodatkowo dostaniesz indywidualny tryb nauczania.

Zanim jednak dostaniesz się do SMS-a lub klubu na pewno przejdziesz testy. Bez obaw jeżeli dobrze się do nich przygotujesz to wszystko się dobrze ułoży.

Co jeżeli dany klub Ci odmówi?

☞ Pokaż że jesteś wytrwały i że naprawdę Ci zależy. Jeżeli mimo negocjacji napotkałeś się na kategoryczną odmowę po prostu zmień klub i powtórz cały proces.

Nie poddawaj się. Jeżeli zrozumiałeś iż każdy zawodowy piłkarz inwestuje w siebie i trenuje więcej niż inni aby być lepszym, nie powinieneś mieć większych problemów z dostaniem się do klubu ponieważ już dawno zacząłeś pozytywnie odstawać od reszty.

Pobierz podręcznik piłkarza w którym znajdziesz wszelkie niezbędne informacje o treningu, odżywianiu i karierze piłkarza.

Podręcznik Piłkarza – Pobierz klikając tutaj 

Podręcznik Piłkarza Trening Piłkarzy

 

 

 

 

Dziękuje za lekturę i życzę owocnych treningów Twój piłkarski trener personalny, Joachim Łeptuch, Trening Piłkarzy