Wałek, Roller do masażu dla piłkarzy

van_persie_foam_roller93938

Inaczej mówiąc foam roller lub rolka do masażu. Ten tani sprzęt treningowy ostatnimi czasy stał się bardzo popularny ze względu na korzyści jakie niesie ze sobą dla sportowców, a także ze względu na jego ogólna dostępność.

Bóle i napięcia mogą być pierwszymi objawami przemęczenia mięśni i ścięgien lub nawet zbliżającej się kontuzji. Chcąc uniknąć przykrych niespodzianek, do pomocy przychodzi nam właśnie wałek.

Wałek do masażu z wypustkami
Wałek do masażu z wypustkami

Czym jest wałek do masażu ?

Wałek do masażu to zwykła podłużna tuba wykonana z pianki która oferuję szerokie możliwości głębokiego masażu w domu lub tuż po treningu.

Foam Roller jest dostępny w każdym sportowym sklepie za bardzo dostępną cenę zaczynającą się już od 20 złotych.

Kiedy i jak rolować mięśnie ?

W przypadku kiedy wyczuwasz napięcie mięśni po treningu lub podczas dnia możesz skorzystać z wałka. Jednakże rollery sprawdzają się także profilaktycznie ponieważ rozluźniają i poprawiają ukrwienie mięśni.

Podczas masażu znajdź bolesny punkt i pracuj nad nim wałkując go przez mniej więcej 30 sekund. Ulga może nastąpić dopiero po kilku minutach wałkowania, więc bądź cierpliwy mimo bólu. Rolując mięśnie to ty decydujesz jaki nacisk nakładasz na daną strukturę i przez jaki okres czasu.

Na początku podczas wałkowania licz się z tym że bóle będą częste, lecz z czasem, po stopniowym wydłużaniu czasu masażu i zwiększaniu nacisku, napięcia powinny ustąpić. Dla piłkarzy wałki sprawdzają się idealnie po treningach o wysokiej intensywności jak interwały lub ciężki trening na siłowni.

Do rolowania dużych partii mięśni możesz skorzystać z wałka lecz kiedy ból jest bardziej skoncentrowany w jednym punkcie możesz użyć specjalnych piłeczek. Rolowanie powinno uzupełniać rozciąganie statyczne po treningu.

Możesz masować każdą część ciała, zaczynając od mięśni szyi, przez plecy aż do mięśni nóg.

Foam Roller z wypustkami
Foam Roller z wypustkami

Zalety i działanie wałka do masażu

Ze względu na rozmiary i wagę rollera lub piłeczki do masażu, jest to przyrząd treningowy który możesz zabrać ze sobą wszędzie.

Cena foam rollerów zaczyna się już od 20 złotych. W porównaniu do korzyści jakie ze sobą niesie jest to bardzo dobra inwestycja.

Profesjonalny masaż trwający 30 minut może Cię kosztować bardzo dużo.  Rolka do masażu działa na tej samej zasadzie co specjalistyczny głęboki masaż, ma na celu rozdzielenie złączonych ze sobą warstw tkanki mięśniowej, jednocześnie poprawiając elastyczność i rozluźniając dany mięsień.

Regularne używanie foam rollerów poprawia krążenie krwi przez co składniki odżywcze będą dostarczane szybciej jednocześnie skracając proces regeneracji danego mięśnia.

Zakup twój wałek do masażu za pomocą poniższego linku aby wspierać stronę Trening Piłkarzy. Nie spowoduje to dodatkowych kosztów.

 Pobierz podręcznik piłkarza w którym znajdziesz wszelkie niezbędne informacje o treningu, odżywianiu i karierze piłkarza.

Podręcznik Piłkarza – Pobierz klikając tutaj 

Podręcznik Piłkarza Trening Piłkarzy

 

 

 

 

 

Dziękuje za lekturę i życzę owocnych treningów Twój piłkarski trener personalny, Joachim Łeptuch, Trening Piłkarzy