Do trenowania piłki nożnej potrzebna jest piłka. W rzeczywistości piłka to tylko 20% treningu piłkarskiego. Zanim przejdziemy do sprzętu zastanówmy się co tak naprawdę chcemy trenować.

Kilka kwestii nad którymi warto się skupić mówiąc o treningu piłkarskim:

  • Siła ogólna mięśni
  • Wytrzymałość 
  • Dynamika 
  • Odporność i leczenie kontuzji
  • Taktyka 
  • Technika 

W jaki sprzęt piłkarski warto zainwestować?

Informacja – W tym wpisie zamieściliśmy linki prowadzące do naszego partnera Ceneo. Zakup produktów za pomocą tych linków wspiera stronę Trening Piłkarzy. Nie powoduje to jednak żadnych dodatkowych kosztów dla Ciebie. Są to produkty które wybraliśmy dla Ciebie.

Sztanga, hantelki i ciężary

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Najpopularniejsze z przyrządów do ćwiczeń. Posiadając jedynie parę hantelek i kilka ciężarków możesz zrobić optymalny dla piłkarza trening siłowy. Hantelki i sztanga dają Ci pełne pole do popisu jeżeli chodzi o rozwój siły twoich mięśni.

Rozważając inwestycje w sprzęt piłkarski zacznij od zainwestowania w te rzeczy. Jeżeli nie chcesz inwestować w sprzęt powinieneś skorzystać z jednego z planów treningowych opracowanych przez Trening Piłkarzy, nasze plany nie  wymagają posiadania sprzętu treningowego.


Mata do ćwiczeń

mata do ćwiczeń

Mięśnie brzucha są bardzo ważne w piłce nożnej, to one znacznie wpływają na dynamikę zawodnika i siłę strzału.

Tuż po zakupie ciężarków przychodzi więc kolej na matę do ćwiczeń która pomoże Ci uniknąć bólów kręgosłupa podczas długich serii ćwiczeń mięśni brzucha a także ćwiczeń stabilizacyjnych.


Skakanka

Skakanka znajduje swoje miejsce we wielu sportach a także wśród piłkarzy.

Dlaczego piłkarze lubią skakanki?

Gdy wykonuję trening siłowy nie mam ochoty biegać i tracić energie na rozgrzewkę biegową. Chciałem zastąpić bieganie i znalazłem idealną alternatywę jaką jest skakanka.

Wystarczy poskakać 2-3 minuty aby rozgrzać się i być gotowym do treningu. Ten plastikowy lub skórzany sznurek nie służy tylko do rozgrzewki, podczas skakania trenujesz koordynację i dynamikę.


Drabinka koordynacyjna

page de vente 2

Zapewne widziałeś zawodników trenujących na takiej drabince. Jest to idealny sprzęt do ćwiczeń koordynacyjnych i szybkościowych które połączone na przykład ze strzałami pomagają zawodnikom robić ogromne postępy. Sam bardzo często używam owej drabinki i uważam że powinna być w domu u każdego piłkarza.

Drążek do podciągania

Zawieszany lub przytwierdzany do ściany pomaga znacząco w pracy nad plecami. Umięśnione plecy są bardzo ważne ponieważ tworzą twoją postawę. Znam wielu zawodników z wadami kręgosłupa. Warto zaznaczyć że efektywny trening mięśni pleców może pomóc korygować problemy z kręgosłupem.

pol_pl_FT21-SCIENNY-DRAZEK-DO-PODCIAGANIA-STAL-DO-350KG-623_2

Siła twoich ramion pochodzi także z pleców, z racji że do biegania nie używasz wyłącznie nóg, silne plecy dodadzą dynamiki do ruchów twoich ramion przyśpieszając prędkość twojego biegu.

Talerzyki

Wiele z ćwiczeń na boisku opiera się na wyznaczaniu pola gry lub punktów strategicznych. Widoczne oznakowanie tych pól dzięki kolorowym talerzykom znacznie ułatwi Ci trening techninczo-taktyczny. pobrane

 


Mam nadzieję że dzięki tej liście zaczniesz trenować jak zawodowy piłkarz. Jeżeli nie chcesz inwestować w sprzęt zapraszam Cię do zapoznania się z planem treningowym do wykonania bez sprzętu.

Pobierz podręcznik piłkarza w którym znajdziesz wszelkie niezbędne informacje o treningu, odżywianiu i karierze piłkarza.

Podręcznik Piłkarza – Pobierz klikając tutaj 

Podręcznik Piłkarza Trening Piłkarzy

 

 

 

 

 

Dziękuje za lekturę i życzę owocnych treningów Twój piłkarski trener personalny, Joachim Łeptuch, Trening Piłkarzy